Декілька слів про модні стилі

Одним із фаворитів вважається так званий «фінський» стиль. Звісно, що не йдеться мова про повну ідентичність стилю. Під цим терміном мається на увазі копіювання стильового напрямку Фінляндії. Істина фінська продукція достатньо дорога, тому під цей стиль працюють деякі лісопереробні компанії, виготовляючи оциліндровані колоди для будівельних цілей. Архітектура «фінського» будиночку передбачає використання деревини темного або золотавого кольорів, оформлення на другому поверсі просторої лоджії, можливо ще еркер чи веранда. Загалом, «набір» той самий, що і при будівництві «американських» будинків – лише інший матеріал. Асортимент новітніх будівельних матеріалів може запропонувати, наприклад, будинок із звичайного брусу оформити спеціальним пластиком. Дехто будинок з брусу покриває спеціальною декораторською цеглою. Такі будинки мають прекрасних зовнішній вигляд.

Нажаль, не користується широким попитом «російський» стиль, окрім тільки істинних любителів. Адже оформлення будинку в такому стилі потребує немало фізичних затрат, так як передбачає використання елементів художньої різьби по дереву: півників та мережок різноманітних узорів.


Мабуть самим популярним вважається «вільний» стиль, де перемішуються елементи традиційних стилів, комбінуються різноманітні будівельні матеріали, використовуються елементи декору за мотивом: «те, що сподобалось». Ну то яке б то не було уподобання, воно має право на існування…

Будівельні роботи разом з матеріалами для середньостатистичної дачі на сьогодні обходяться забудовнику десь близько 30 тис. USD. Кінцева вартість будинку часто залежить від архітектурних уподобань власника. Чим заможніший власник будинку, що будується, тим більша вірогідність використання істинно фінських чи канадських матеріалів. А це звісно впливає на остаточний кошторис будівельних робіт. А, виходячи з того, що матеріальне становище громадян покращилось, то в недалекому майбутньому слід чекати на цікаві зміни в архітектурних картинах дачних селищ.