Моделювання саду

План ділянки, саду

Якщо перед вами постала проблема планування ділянки, то уважно причитайте слідуючи рекомендації. Перш за все, не починайте ґрунтові роботі на ділянці, доки не опрацювали загальний план ділянки на папері. Сформулюйте свою мрію, змоделюйте її на схемі. До початку розробки плану проведіть ретельний огляд ділянки, станьте спиною до будинку і огляньте


місцевість, уважно придивіться до рельєфу, рослин, дерев, що на ній ростуть. Можливо ви зможете обіграти в інтер’єрі саду ті дерева, що там уже ростуть. Не поспішайте їх спилювати, бо потім може з’ясуватись, що це дерево вдало б держало композиційний акцент чи маскувало вади ділянки, служило ширмою для зони відпочинку чи давало приємну прохолоду в жаркий день.

Коли ви – власник будинку без саду і готові приступити до його розбивки, ретельно придивіться до ландшафтних особливостей.

Краще всього проконсультуватись з фахівцем або досвідченими садівниками. Дуже важливо вірно розпланувати ділянку, бо стан і розвиток рослин залежить головним чином від місця росту. Для цього необхідно брати до уваги сприятливі і несприятливі умови на різних ділянках та в їх різних частинах. Врахуйте також відстань до будівель, щоб їхні стіни не перекривали рослинам доступ сонячних променів.

Як правило, кожна ділянка має позитивні і негативні природні акценти. Зрозуміло, що позитивні слід підкреслювати, а негативні краще приховати. Серед тих елементів, які слід декорувати можна назвати: дощові ринви будинку, сараї, непривабливі надвірні будівлі, мотузки для білизни та інше. Непроглядність цих предметів можна доволі успішно декорувати в’юнкими рослинами, кущами. Для більш кращого прикріплення рослин до поверхні огорожі, її слід будувати із грубо оброблених матеріалів.

Планування

Практика показує, що розпочати слід з виконання плану уже існуючої території ділянки. Для цього не обов’язково мати особливе уміння чи освіту ландшафтного дизайнера. Достатньо бути обізнаним з елементарними навиками геометричного креслення. Щоб створення плану – схеми було менш трудомістким треба взяти міліметрівку. Один сантиметр міліметрівки буде відповідати одному квадратному метрові вашої присадибної ділянки. На чистому аркуші міліметрівки слід означити границі вашої ділянки, параметри будинку (якщо він уже розташований на ділянці), схеми прокладки труб газу, води, ліній електрики, каналізаційні труби, прокладені стежки, огорожу та ворота, якщо є – то прокладені і вимощені доріжки та ділянки. Дуже важливо не забути відмітити повітряні мережі.

Уважно огляньте ділянку і означте її рельєфність, зокрема, ухили, пагорби, ями, водойми. Обов’язково слід указати сторони світу, бо така характеристика дозволить грамотно висадити світлолюбні та тіневиносливі рослини. Для планування ділянки також важлива роза вітрів (визначення напрямів вітру, що господарює в даній місцевості).

Слід також означити дерева та кущі сусідніх ділянок, які дуже близько знаходяться від вашого наділу. Тепер план вашої ділянки готовий. Він повністю відповідає реальній картині вашого помістя. Не треба на одержаній схемі малювати ваші ідеї та дизайнерські уподобання. Майстри роблять так: на існуючий план-схему накладають кальку і вже на ній виконують декораторські елементи майбутніх доробок. Або можна зробити декілька копій накресленого плану і уже їх домальовувати. Імпонує те, що маючи декілька копій, можна розробити декілька варіантів планів і кінець, кінцем прийти до прийнятної моделі.

Бажано, на цьому етапі розставити головні конструкції такі, як огорожі, альтанки, навіси та ін. Також, розмістити заплановані водойми: плавальні басейни, ставки, водоспади та подібні об’єкти. Як правило, такі вузли несуть на собі акцентне навантаження і являються місцями, що відтворюють найкращий краєвид.

Слід замітити, що побудувати детальний план – схему вам не дозволить та ситуація, коли ваша ділянка буде знаходитись на природних покладах каменю. Достатньо важко буде відмітити на плані всю кількість каменів і їх точне розташування. Але не засмучуйтесь, наявність камянисто – скелястої зони на вашій ділянці можна красиво обіграти декораторськими методами і створити так званий сад каменів.

Формуючи загальний зовнішній вигляд саду, в першу чергу рекомендуємо скласти список того, що ви хотіли б залишити і того що переробити чи покращити. Зверніть увагу на що в даному списку відноситься до розряду головного. Намагайтесь відмітити по можливості більше показників, та все ж не перевантажуйте його. Склавши список, ви одразу побачите, чи дійсно можливо виконати його на вашій ділянці землі, і, в результаті, зупинитесь на дійсно важливих моментах.

Принципи моделювання саду

Загальний вигляд саду залежить від стилю, який намагається йому надати власник. Створити єдиний стиль, єдиний колорит допомагає навіть малопомітна деталь. Фахівці радять навчитися вірно сприймати викладений вами на папері план. Так як між сприйняттям відтвореної моделі і реального об’кту є певна різниця. Вам треба уявляти майбутній сад як би на рівні очей – це додасть максимального наближення до реальності моделі. Якщо сприймати план – схему тільки з висоти зору втрачається орієнтир масштабу. Наприклад, достатня заокругленість доріжок на схему, реально буде надмірною і зовсім не під тим нахилом, що ви хотіли б. Взагалі, криві лінії повинні бути плавними і непомітними. Крім того, при розбивці доріжок треба керуватися правилом, що лінії, які сходяться – візуально роблять доріжку довшою, а ті що розходяться, навпаки, відчуття відстані зменшують

.

Не намагайтесь одразу ж на схемі розміщувати рослини. Важливіше змоделювати початковий дизайн і побачити рельєф саду. А вже потім готовий об’єкт прикрашають рослинами.

Моделювання саду